O Funduszu
Wielkie wydarzenia zaczynają często swój bieg od niewielkich zdarzeń. Podobnie dzieje się w naszych małych Sejnach. Nie udało man się wygrać z chorobą małej Kai, ale może innym dzieciom z Sejneńszczyzny będziemy mogli pomóc?

Pamiętacie, jak Sejny po raz pierwszy obiegła wieść o ciężkiej chorobie 5-letniej dziewczynki? Kilka tygodni później każdy na Sejneńszczyźnie znał jej imię, a kilka miesięcy później niemal każdy chciał w jakiś sposób wesprzeć jej leczenie. Któż przewidział, że na koncert charytatywny na rzecz leczenia małej Kai przyjdą tłumy mieszkańców? Kto mógł przypuszczać, że ciche cierpienie małej dziewczynki poruszy tyle serc? Życie pisze kolejną część tej historii...

czytaj więcej...
Zobacz Regulamin
sekcji pn. Lokalny Fundusz Pomocy Dzieciom „KAJA”


Fundusz jest sekcją Reginalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sejnach

Z inicjatywy rodziny Kai Kwaterskiej odbyło się spotkanie, które dotyczyło ustalenia sposobu dalszego postępowania z uzyskanymi w wyniku zbiórki pieniędzmi na leczenie, które nieszczęśliwie muszą zmienić swoje przeznaczenie – mówi Jerzy Nazaruk, członek zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sejnach. Stowarzyszenie pomagało zbierać pieniążki dla małej Kai, teraz wspiera najbliższą rodzinę w dalszych działaniach.

Inicjatorzy pierwszego na Sejneńszczyźnie funduszu pomocowego podkreślają, że każda złotówka będzie jawna. Przy jego tworzeniu będą korzystać z porad prawnika. Natomiast podczas podejmowania decyzji o wsparciu będą korzystać z rad specjalistów z wybranych dziedzin medycyny.

Środkami dysponować będzie powołana rada funduszu. Zwracają się do mieszkańców regionu z apelem o sugestie, kto w takiej radzie powinien się znaleźć. Liczą też na dobroć mieszkańców regionu i zapewniają, że nie będzie to "martwy" fundusz.

Jednym z pomysłów jest zbiórka pieniędzy w dniu śmierci małej Kai, przekazywanie wpłat z 1% lub poszukiwanie dotacji na wsparcie funduszu. Obecna kwota pozwala jedynie na wsparcie diagnostyki małych dzieci, ale nie wolno wykluczać i poważniejszej pomocy – jeżeli fundusz rozwijałby się pomyślnie.
WSPIERAJĄ NAS:
stat4u Tworzenie stron www.stronki.pl